Artykuł w Newsweeku

4.08.2019 wyszedł Newsweek z artykułem nt. stanu psychiatrii. Udzieliłam się w nim m.in. ja i Wojtek. Jest też wzmianka o naszej petycji.
Czytaj TU. Niestety artykuł jest płatny 🙁

O filmie „Dwubiegunowi”

Pamiętacie zapewne projekt filmowy mój i Joanny Trojanowskiej, mojej koleżanki z liceum, która podjęła się samodzielnie zrobić film o chadzie? Film wyszedł świetnie i ma coraz więcej odsłon. Dla tych, co jakimś cudem przeoczyli, zapraszam do oglądania:

Po kilku miesiącach Asia nagrała filmik opowiadający o tym, jak powstawał film:

Ja na temat filmu wypowiedziałam się natomiast tutaj. Zapraszam tez do obejrzenia całej playlisty dotyczącej filmu 🙂

Konferencja z okazji Światowego Dnia Mózgu

22.07.2019 r. zostałam zaproszona przez Fundację Neuropozytywni do uczestnictwa w tej niezwykłej konferencji, której byli organizatorem. Jestem za to doświadczenie ogromnie wdzięczna. Spotkałam wspaniałych ludzi i poznałam założenia Brain Planu, z którymi w całości się zgadzam. Oto, czego się dowiedziałam – skrót dla Was:


A oto kilka zdjęć z konferencji:

Kampania z mediach społecznościowych #brainlifegoals, mająca pokazywać, jakie cele przyświecają osobom z chorobami mózgu. Oto moje:

Dla tych, którzy ciekawi są szczegółów, cała konferencja dostępna jest pod linkiem:
https://www.facebook.com/NeuroPozytywni/videos/479435375957884/

Potrzebne są zmiany w psychiatrii! – list otwarty do władz

Kochani!

Jak pewnie wielu z Was wie, niedawno odeszła z tego świata Magda. Magda była uroczą młodą kobietą, matką dwójki dzieciaków, chadówą i borderką. Z powodu jej podwójnej diagnozy i prób samobójczych w wywiadzie, nie przyjęto jej do placówki, gdzie miała się leczyć. Odesłano ją tam, gdzie najbliższy termin konsultacji był za 10 miesięcy. Magda straciła nadzieję, poddała się, nie doczekała.

Wstrząśnięci jej tragiczna i przedwczesną śmiercią postanowiliśmy działać i wystosować do władz list otwarty z prośbą o konieczne i pilne zmiany w polskiej psychiatrii. Udało nam się też zwrócić na sprawę uwagę mediów.

Proszę Was o podpisywanie i rozpowszechnianie tego listu-petycji, by decydenci zauważyli, że jest nas wielu i że problem nie jest marginalny. Z góry Wam dziękuję!

List otwarty do przeczytania i podpisania tutaj

Witajcie!

Oto moja nowa strona. Mam nadzieję, że się Wam spodoba. Pewnie z czasem będzie się rozbudowywać. Będę tu tez zamieszczać informacje i nowinki dla Was. Odwiedzajcie mnie tutaj zatem 🙂